Головна » Догляд за садом

Догляд за садом


Догляд за садом та ландшафтний дизайн

відділ сервісу та ландшафту

(050) 13 93 777
ld@natalis.ua


Використовуйте наші професійні знання та досвід, щоб покращити або підтримати здоров'я та декоративний стан саду! Виїжджаємо на об'єкти, що потребують як постійного комплексного обслуговування, так і усунення локальних проблем за потребою.
Виїзна аудит-консультація спеціаліста на ділянку у м. Києві та Київській обл. – 800 грн + транспортні витрати ( 24 грн/км )

 

 

Пакети послуг

 

 

START. Проводимо окремі види робіт на вимогу (тільки обрізка плодового саду, або лише догляд за декоративними рослинами, або тільки робота з газонним покриттям або квітниками та інші види робіт у саду залежно від необхідності та ваших побажань).

 • Стрижка/формування рослин
 • Профілактика, лікування рослин або газону
 • Прополка/покіс газону, аерація, вичісування
 • Чищення/прополювання квітників та композицій
 • Санітарне чищення хвойних рослин
 • Внесення добрив
 • Реконструкція старих посадок
 • Обрізання плодового саду

Ви можете вибрати будь-який об'єм робіт!


Вартість наших послуг залежить від обсягу робіт, кількості та розмірів рослин, їх фактичного стану. Орієнтовну вартість окремих видів робіт можна переглянути в прайсі.

 

COMPLEX. Займаємося комплексним обслуговуванням саду – догляд за всіма насадженнями та зонами ділянки (бригада професіоналів комплексно проводить роботи з догляду за газоном та рослинами).

 • Після оцінки стану саду затверджуємо з вами перелік необхідних робіт.
 • У погоджений день озброюємо нашу бригаду всією необхідною технікою, інструментами, препаратами та приступаємо до роботи.
 • Розподіляємо фахівців із зон відповідальності: стрижка/формування рослин, робота з газоном, прополювання квітників, добриво/обробка насаджень або інших робіт за списком.
 • Працюємо на об'єкті від одного до кількох днів, залежно від обсягу.

Вартість: залежить від площі саду, від наповненості його рослинами, від їх віку та стану, від обсягу робіт та витрат часу (додатково визначається необхідна кількість співробітників у бригаді), від способу робіт (ручна чи механічна).

 

365. «Садівник на сезон» - беремо авторський нагляд за ділянкою (від 10 соток) - регулярні комплексні роботи з догляду (виїзд 4 рази на місяць або за індивідуальним графіком, щоб провести контроль розвитку рослин у саду).

Якщо Ви вклали великі гроші у створення саду, то завжди будете спокійні в його довговічності та красі, адже наші фахівці регулярно приїжджатимуть, щоб провести аудит його стану та необхідні доглядові та профілактичні роботи..

Також займаємося сезонним обслуговуванням садів, створених нашими ландшафтними дизайнерами..


Вартість: розраховується індивідуально з урахуванням площі саду, обсягу робіт у ньому та графіку виїздів.

Види робіт, якими займаються спеціалісти відділу сервісу «НАТАЛІС»

Підтримка ідеального стану саду
Після нас завжди гарно і доглянуто!

Ми проводимо планові сезонні роботи з догляду за садом: весняні, літні, осінні заходи як у комплексі, так і окремі види робіт, щоб сад був красивим та комфортним протягом усього року. Фахівці «НАТАЛІС» працюють з декоративними рослинами (листяними та хвойними, чагарниками та деревами), з плодовим садом, з живоплотом, розаріями, квітниками, рокаріями, а також проводять весь комплекс робіт з газоном. Обслуговуємо приватні сади, міські парки, ресторани, АЗС та ЖК. Ми надаємо не просто послуги садівника, а цілий комплекс профільних заходів з підтримки вашого саду в повному порядку.. 

 • Виведення саду із зими - весняні роботи зі зняття укриттів з рослин після зимівлі, санітарна та формуюча обрізка рослин до початку руху соку, прибирання та розпушування приствольних кіл, аерація, внесення добрив та обов'язкові профілактичні обробки препаратами.
 • Консервація саду - роботи з укриття/захисту теплолюбних видів рослин перед зимою: мульчування приствольних кіл, укриття крон агроволокном, зв'язування шпагатом вертикальних хвойних рослин, захист кори рослин від морозобоїн та сонячного опіку. Обов'язкове ретельне прибирання опалого листя з газону, яке буде гарним живильним середовищем для появи грибкових захворювань навесні.
 • Догляд за газоном - весняні роботи з аерації та скарифікації дернини, вичісування та внесення добрив; проміжний сезонний догляд - покос газонокосаркою, ручна стрижка у важкодоступних місцях, видалення різних типів бур'янів, внесення добрив.
 • Усі види стрижок для рослин - санітарна в міру необхідності (часто – навесні, в решту часу – за потребою та появою сухих гілок), омолоджуюча (ранньою весною і до початку вегетаційного періоду), формуюча і топіарна (залежно від виду рослин, але, як правило, 1 раз навесні, 2-3 рази на літній період, 1 раз восени), підтримуюча контурна стрижка.

 

Профілактика хвороб та шкідників
Як планово запобігти появі або вчасно нейтралізувати перші ознаки захворювань у вашому саду

Ефективна профілактика – це комплекс професійних заходів, які потребують виняткового досвіду та кваліфікації спеціаліста. Як правило, недостатньо прочитати в інтернеті, що фунгіцид – це препарат проти грибкових захворювань, інсектицид – проти шкідників-комах, а вибір препарату системної дії – панацея від усього. Щоб вжити правильних профілактичних заходів, потрібні спеціальний досвід і знання, і тільки професіонали знають, що для кожного шкідника є свій період обробки, а для хвороби - свої умови розвитку, і що все це залежить від багатьох факторів: 

 • від пори року (наприклад, одна і та ж культура в різний період може уражатися різними грибковими захворюваннями: ранньою весною, в період відлиги, газон часто уражається «снігової пліснявою», наприкінці літа – іншим грибковим захворюванням – «іржею», а восени – «мучнистою росою»);
 • від погодних умов (наприклад, при дощовому вологому літі може виникнути спалах грибкових захворювань, а надмірно м'яка зима може спровокувати нашестя кліщів або попелиці);
 • від виду та сорту рослин (наприклад, троянди найбільше уражаються попелицею, а хвойні рослини, особливо тиси – хибною щитівкою, самшит – самшитовою вогнівкою, сосни – сосновим пильщиком. Останні два приклади шкідників не дають часу для роздумів, тому що «з'їдають » рослини протягом 1-2 діб);
 • від імунітету рослин, який безпосередньо залежить від своєчасного догляду у вигляді підживлення та своєчасної профілактики від хвороб (наприклад, при нестачі азотних добрив, газон більш схильний до ураження «іржею»)).

 

Не сприймайте профілактику, як тільки внесення препаратів, сюди відноситься правильний і своєчасний догляд. Наприклад, неправильним є занадто низький покос газону, а також залишки скошеної трави, залишеної на газоні - вона пріє і перетворюється на повсть, що є чудовим живильним середовищем для грибків. Також запорукою здоров'я газону є знищення бур'янів, які не просто псують однорідну фактуру газонного покриття, але також переносять ті грибкові захворювання. Якщо ваш газон - це культурна декоративна травосуміш, то не всі злакові культури, на відміну від дикорослих природних, мають підвищену стійкість до захворювань - їм потрібно допомогти добривами з потрібним вмістом макро- і мікроелементів. Тому в першу чергу дуже важливим є ретельний механічний або ручний догляд, а потім профілактика професійними хімічними або біологічними препаратами.

Лікування та відновлення рослин
Ваші дерева та кущі - у надійних та добрих руках!

Щоб правильно лікувати, необхідно кваліфіковано діагностувати причину захворювання та його стадію. Іноді різні захворювання мають подібну картину симптомів або протікають у латентній або прихованій формі, в чому можуть розібратися тільки фахівці з досвідом. Часто, виїжджаючи на стандартні доглядові роботи, наші фахівці розпізнають ще непомітні осередки захворювань, що допомагає нейтралізувати їх на ранній стадії залежно від фази розвитку шкідливого об'єкта (наприклад, препарат, що призведе до загибелі личинки, не впливає на лялечку; препарат, від якого загине доросла комаха, не торкнеться її яйця).
З чим ми боремося у саду: 

 • паразитарні хвороби (найчастіше – ураження різними видами грибкових)
 • шкідники (личинки, комахи, жуки, кліщі, які ушкоджують рослини механічно, і водночас є переносниками різних хвороб).
 • наслідки погодних умов (морозобоїни, сонячний опік)

У цьому плані кваліфіковано підібрані методи боротьби вирішують все, тому що, навіть обравши препарат «по проблемі», важливі умови та потрібний період для їх ефективної роботи, які залежать:

 

 • від погодних умов (наприклад, основний спалах захворювань виникає наприкінці весни та влітку, і лише вузький спектр препаратів може працювати при температурі понад 24°С, також багато з таких препаратів доступні у продажу лише професіоналам і не доступні для хобі-класу);
 • від вегетативного циклу рослин (наприклад, при обробці плодового саду не можна використовувати хімічні інсектициди під час цвітіння, т.я. загинуть медоносні бджоли і не станеться зав'язі плодів, а при появі плодів вже абсолютно виключаються хімічні препарати, і можна використовувати лише біологічні, щоб урожай залишився екологічно нешкідливим).

 

При лікуванні рослин важливо діяти швидко, поки поразка локалізована і не поширилася на всі насадження – у цьому випадку можна встигнути зменшити збитки декоративності чи врожайності, і однозначно знизити витрати та час на відновлення нормального стану саду. Тут важливо правильно діагностувати проблему та почати працювати з нею на ранній стадії, з чим кваліфіковано допоможе бригада сервісу «НАТАЛІС».

Реконструкція посадок
Наші перукарі та косметологи вже в дорозі!

Реконструкція - це заходи для занедбаних, старих, пошкоджених або занадто розрослих насаджень, яким потрібно повернути декоративний вигляд. У таких випадках ми вдаємося до санітарного чищення, що формує обрізання з наданням нової привабливої форми, реконструкції із заміною старих або підсадкою нових рослин, а також заміни застарілих декоративних покриттів (агроволокно, соснова кора, мармурова галька або інше декоративне відсипання).

Реконструкції можуть вимагати посадки після згубного впливу шкідників, хвороб, домашніх вихованців, погодних умов, після збоїв роботи системи автоматичного поливу, а також після несвоєчасного догляду або некваліфікованої посадки рослин. У разі застарілого газону ми проводимо локальне підсівання або часткову заміну дернини..

Рослини в саду – це пластичний живий організм. Правильно попрацювавши з ним, можна отримати несподівано новий вигляд свого саду. Але не всі рослини можуть «вибачити» помилку при неправильному або критичному втручанні через свої фізіологічні та біологічні особливості (наприклад, обрізка не по сезону може сповільнити зростання або знизити врожайність, неправильна агротехніка пересадки може призвести до загибелі рослини або зниження її імунітету), тому спеціалісти відділу сервісу «НАТАЛІС» знають дендрологічні особливості культур, з якими працюють.


Бонуси
Якщо при замовленні робіт з догляду за садом, ваш кошторис становить від 20 000 грн, або ви викликаєте нашу сервісну бригаду вчетверте, то будемо раді вручити вам пластикову картку з постійною знижкою -10% на весь асортимент товарів у садових центрах «НАТАЛІС». Ви зможете купувати рослини та супутні товари (соснову кору, садові субстрати) для свого саду з гарантованою постійною знижкою Примітка: знижка 10% пластикової картки діє тільки на товарний асортимент садових центрів «НАТАЛІС» і не діє на послуги відділу ландшафту та сервісу.

 

Вартість послуг по догляду за садом
Нижче ми пропонуємо ціни на послуги з догляду за садом у м. Києві та Київській обл. на які ви можете орієнтуватися, становлячи приблизний бюджет. Для точного визначення вартості обслуговування ділянки необхідний виїзд спеціаліста для оцінки вартості робіт на місці.

 


 

Що входить у вартість першої виїзної
консультації?

(800 грн + транспортні витрати – 24 грн/км)

 • Виїзд на об'єкт профільного фахівця
 • Загальна оцінка стану ділянки: ми називаємо всі хвороби та/або шкідників, які присутні, професійно визначаємо інші причини поганого росту рослин або їх незадовільний стан.
 • Первинна консультація щодо необхідних процедур: визначаємо які види робіт необхідні, які засоби захисту будуть ефективними, в які періоди сезону доцільно проводити ті чи інші роботи.
 • Попередня оцінка вартості та необхідного часу на проведення всіх робіт.

Підписуємо договір, передплата – 50%

Що входить у вартість при виїзді на ділянку?

 • Усі узгоджені види робіт, які ми проводимо ручним чи механічним способом.
 • Весь необхідний інвентар та садову техніку ми привозимо самі.
 • Консультування замовника, або садівника з усіх необхідних питань щодо сезонного догляду та правильної агротехніки.
 • Прибирання території від обрізаних гілок та підсобного робочого сміття після виконання робіт. Після нас – чисто та красиво!

Підписуємо акт виконаних робіт

Оплачується окремо:

 • Транспортні витрати на виїзд бригади з необхідною технікою на вашу ділянку – 24 грн/км.
 • Витратні матеріали (добрива, препарати, пісок, кора).

 Догляд за садом

відділ сервісу
(050)13 93 777
  ld@natalis.ua
Виїжджаючи на ділянку, фахівець оцінює стан ваших рослин, складає план заходів щодо догляду, профілактики та лікування. Підбирає комплекс добрив та препаратів. Бригада кваліфікованих працівників виконує швидко та якісно усі роботи в обумовлені терміни.