Головна » Інструкція по посадці

Рослину у контейнері можна висаджувати протягом усього сезону, окрім зими. Рослини в контейнерах висаджують навіть у період їх цвітіння та плодоношення.

Рослини з комом можна висаджувати навесні, восени і навіть взимку, якщо ґрунт не промерз. У літній період висаджувати рослини з комом не рекомендується через спеку та сухість повітря.

Навесні, до розпускання листя чи восени - - у листопаді чи невдовзі після його закінчення.
Осіння пересадка проводиться до настання стійких заморозків. Перед пересадкою рослину потрібно рясно пролити.

Ключові моменти пересадки:

  • чим більше буде ком, тим краще рослина приживеться на новому місці.
  • потрібно максимально зберегти цілісність кореневого кома.
  • після пересадки рясно пролити, незалежно від опадів у цей період.

Перед транспортуванням крону рослини пакують. Після доставки на ділянку необхідно зняти упаковку.
Чим швидше рослини будуть висаджені на постійне місце, тим краще. На ділянці до моменту посадки рослину потрібно помістити в тінь та полити.

При розвантаженні рослин забороняється:

  • скидати рослини з кузова машини;
  • тягнути за гілки та стовбур;
  • тягнути рослини по землі, звалювати в одну купу

Освітленість
Враховуйте переваги рослин до освітленості на місці посадки: сонце, півтінь, тінь. Купуючи рослину, уточніть назву виду чи сорту (на етикетці, на маркуванні, з товарного чека, консультацій менеджера). Багато рослин мають особливі вимоги, тому поцікавтеся у консультанта садового центру НАТАЛІС, прочитайте інформацію в каталогах або довідниках. Довіряйте лише авторитетним джерелам!

Протяг і вітер
Теплолюбні види та сорти можуть бути чуливими до протягу чи вітру на ділянці, наприклад, лаванда, магнолія, штамбова троянда, персик та інші. Для них знайдіть на ділянці місце, захищене від протягу


В садових центрах НАТАЛІС продаються основні типи субстратів (ґрунтосумішей) відповідно до потреб придбаної рослини.

Навіщо потрібний субстрат при посадці рослин?
Свіжий субстрат містить усі необхідні поживні речовини, завдяки його пухкій структурі рослини краще вкорінюються та приживаються. Також за допомогою субстрату можна скоригувати кислотність ґрунту.

Рослини в контейнері можна висаджувати протягом усього сезону. Посадкову яму викопують у півтора-два рази більше за розмір контейнера. Рослину потрібно акуратно витягти з контейнера і помістити в яму, стежачи за тим, щоб коренева шийка була на рівні землі. Не потрібно підрізати чи розправляти корінь. Під час посадки рослину необхідно рясно пролити.

Важливо знати!
Чорний пластиковий контейнер – це технічна тара, призначена виключно для вкорінення, зберігання та транспортування. Не вирощуйте в них рослини на постійній основі!


Дотримуйтесь правил транспортування, розвантаження та зберігання рослин з комом. Посадкова яма викопується в півтора-два рази більше розмірів кома.

Мішковину та сітку не знімають! Мішковина та сітка не заважають формуванню кореневої системи, і згодом мішковина перегниває, а сітка розкладається.

Після посадки можна за допомогою інструментів відкусити верхню частину сітки.

Для упаковки кома розсадник «НАТАЛІС» використовує мішковину зі 100% джутового волокна. Джут – це рослина! (Можете переглянути фото у нас на facebook) Мішковина з його волокон повністю перегниває у ґрунті як матеріал природного походження. За нашими спостереженнями, це відбувається за 2-3 місяці, залежно від погоди.

Тому знайте, що ком вашої рослини не стиснутий узами мішковини на все життя. Мішковина не заважає кореню пробиватися через неї і не перешкоджає укоріненню рослин.

Цей матеріал екологічний, відмінно поглинає та віддає вологу, пропускає повітря. І досить міцний, що дозволяє нам вдало транспортувати рослини і утримувати певний час на майданчиках садових центрів "НАТАЛІС".

Коли рослину викопують у розсаднику, ком стягують мішковиною і фіксують сіткою. Така упаковка зберігає цілісність кореневої системи із ґрунтом. Якщо при посадці зняти мішковину, то відпаде частина ґрунту разом із корінням – це знизить приживаність. Обрив навіть дрібних корінців нашкодить рослині. Мішковину не потрібно знімати з кома будь-яких рослин, без винятків: дерев та чагарників; листяних та хвойних; будь-якого віку та розміру. Саджайте рослину разом із цими матеріалами!Коренева шийка рослини має бути на рівні землі.
Необхідно також враховувати усадку ґрунту в перспективі, тому при висадці важких рослин краще посадити їх трішки вище.

Заглиблення кореневої шийки дерева призводить до задухи нижньої частини стовбура: він буде відволожуватися, гнити, порушиться обмінний процес. Рослина поступово вмиратиме. При заглибленні стовбура рослині не буде тепліше; стовбур не пустить коріння під землею; дерево не стане вітростійким. Це помилка!


Правильна підготовка посадкової ями, щоб дерево чи великомірний важкий кущ не затягнуло нижче при усадці ґрунту:
― посадкову яму копайте більше завширшки, а не заввишки. Її діаметр повинен бути в 1.5-2 рази ширшим діаметра кома/контейнера. Не копайте глибоко, орієнтуйтеся на висоту кома/контейнера. Ставте рослину на тверду, а не на розпушену землю. Бокову частину засипайте родючим свіжим ґрунтом. Спушена основа + власна вага рослини дадуть усадку, тому дно посадкової ями має бути твердим. Весь час орієнтуйтеся на рівень ґрунту, який ви бачите в комі або контейнері ― у результаті він повинен збігтися з рівнем ґрунту на вашій ділянці .

Полив – – це ключовий чинник життя рослин. Під час посадки рослину необхідно добре полити. Перший раз потрібно полити ком рослини прямо в ямі, і переконатися, що він повністю просякнув водою. По завершенню облаштувати просторе пристовбурне коло, створивши ущільнений валик з землі навколо рослини. По завершенню посадки рясно полити рослину в готове пристовбурове коло.
У період після посадки важливо стежити за вологістю ґрунту, не давати пересихати кореневій системі, доки рослина не вкорінилася. Необхідно поливати висаджені рослини протягом усього сезону.

Полив повинен бути рясним, щоб волога проникла на половину глибини грудки. Збереженню вологи в землі також сприяє мульчування сосновою корою або дерев’яною тріскою.

Полив весною залежить від кількості снігу взимку. Якщо зима була суха, то після встановлення стабільних позитивних температур необхідно рясно пролити всі рослини.

Полив влітку. Норму поливу збільшують залежно від температури повітря. Полив проводять рано-вранці або ввечері, коли немає пекучого сонця.

Полив пізньої осені. Ближче до зими полив варто зменшити, але до настання стійких заморозків слід пролити водою всі рослини. Рослини не повинні зимувати у сухій землі!

Укорінювачі
Під час висадки для кращого приживання вносять спеціальні препарати для стимулювання росту кореневої системи («Радіфарм», «Корневін», «Гетероауксин» и др.).

Добрива
При весняній та літній висадці розчинне або гранульоване добриво вносять через 2-3 тижні. При осінній висадці добрива не вносять. Дотримуйтесь інструкції від виробника!

 
 

Для мульчування пристовбурових кіл використовують різні матеріали, але переважно соснову кору Це дозволяє зменшити випаровування вологи, уповільнити зростання бур’янів та захищає ґрунт від ерозії.

Необхідно сформувати універсальну аптечку садівника, де має бути:
1. Фунгіциди для захисту від грибкових захворювань.
2. Інсектициди для захисту від комах-шкідників
3. Акарициди для захисту від кліщів

Обробки всього саду проводять не менше 4-х разів за сезон, починаючи з ранньої весни та до другої половини літа. Обробку потрібно проводити в суху безвітряну погоду при температурі від +7°С до +25°С. Комбінувати та використовувати препарати потрібно суворо за інструкцією від виробника!

Заборонено обробляти садок у період цвітіння – це вбиває бджіл!
У разі виявлення захворювання та/або шкідника рекомендується зробити позапланову обробку уражених рослин. Чергуйте препарати, щоб уникнути вироблення резистентності.

Теплолюбні види необхідно вкривати на зиму перші 2-3 роки (магнолія, рододендрон, садова гортензія і т.п.). Усі захисні матеріали необхідно зняти навесні, відразу ж після відтавання ґрунту.

Важливо знати!
Рослини в саду ніколи не повинні зимувати в сухому ґрунті, тому перед настанням морозів необхідно рясно пролити всі дерева та великі кущі

Для захисту від мокрого снігу, який може пошкодити крону вертикальних хвойних рослин (туя, скельні ялівці) необхідно завчасно обв’язати шпагатом крони. Стягувати потрібно досить щільно, щоб крона стала компактною, але не надто туго.
Важкий мокрий сніг може пошкодити гілки та стовбури і інших садових рослин. Рекомендуємо після сильного мокрого снігу акуратно струсити його з гілок рослин.

Перепад температури в кінці зими початку весни може спричинити пошкодження кори. Для захисту дерев від морозобійних тріщин, а також від ранньовесняного опіку кори, рекомендується обв’язати стовбури агротекстилем або провести побілку.

Важливо знати!
Побілку стовбурів проводять пізньої осені, до приходу зими.

Що робити, якщо кора вже луснула?
Кору, що луснула, замазують садовим варом або лакбальзамом; навіть взимку це допоможе дереву.
Наприкінці зими та на початку весни деякі тіньовитривалі рослини (тис, самшит) можуть отримати опік від першого яскравого сонця. У цей період можна прикривати рослини притіняючою сіткою.

Якщо невдовзі після покупки і при дотриманні наших рекомендацій ви бачите, що рослина в'яне або засихає, відразу зателефонуйте до того садового центру «НАТАЛІС», де було здійснено покупку, і повідомите менеджерів.
Компанія «НАТАЛІС» суворо стежить за якістю рослин, тому будемо вдячні, якщо ви повідомите нам про незадовільний або загрозливий стан рослин. Напишіть або зателефонуйте нам, опишіть стан рослин, і ми вживемо всіх заходів, щоб вирішити проблему.
Контакти садових центрів та адміністрації компанії завжди доступні на сайті: www.natalis.ua в разділі «Контакти».
Утримання саду у здоровому та декоративному стані вимагає постійної уваги: санітарна чистка та обрізка, правильна формуюча обрізка, профілактика від хвороб та шкідників, своєчасна реакція на незадовільний стан рослини, правильна осіння підготовка саду до зими та догляд за садом ранньою весною, та багато-багато іншого.

Якщо Вам необхідна професійна допомога, телефонуйте до нашого відділу сервісу, щоб замовити послугу з догляду за садом (постійно або разово):

тел.: (050) 13 93 777
e-mail: service@natalis.ua

Стежте за нашими рекомендаціями та оглядами в соціальних мережах, ставте питання – консультуємо on-line у direct та messenger:

Дивіться корисні майстер-класи з догляду за рослинами на нашому каналі YouTube: